Kategorisi | Haberler

GETOB Yönetimi DALYAN’da işletmecilerle buluştu.

Kısa adı “GETOB” olan Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Yönetim Kurulu; Ortaca ilçesine bağlı Dalyan beldesinde bulunan sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

GETOB’un sorumluluk alanındaki konaklama tesisi işletmecileriyle görüş alışverişinde bulunmak, bu bölgede faaliyet gösteren işletmecilerin karşılaştıkları sıkıntıları yerinde dinlemek ve birlikte çözüm arayışında bulunmak üzere Dalyan ALLATURCA otelin ev sahipliğinde yapılan toplantıya katılan işletmeciler yapılan toplantıdan hayli memnun kaldılar.

Toplantıya katılan Dalyan Belde Belediye Başkanı Arif SARI, “Beldemizde böyle bir toplantının yapılmasından memnuniyet duydum. Bizim sıkıntılarımızı kendi sıkıntıları gibi görerek çözüm arayışında verdikleri destekler için GETOB Yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

GETOB Başkanı Bülent BÜBÜLOĞLU, “DALYAN bizim için Turizmde çok önemli bir yerleşim yeri. Bölgemize gelen yüz binlerce turist tüm turistler günübirlik turlarla Binlerce yıllık Antik Kaunos Kentini, Kral mezarlarını, İztuzu Plajını, Caretta Caretta kaplumbağalarını, Doğal Labiret Kanalı, Çamur Banyosunu, Kaplıcayı, görmeye geliyorlar.

Dalyan’ın sakinliği, dinginliği, konaklama tesislerinin güzelliği bölgemiz turizmi için çok büyük bir avantaj. Bölgenin bu halini muhafaza etmesi çok önemli. Katıldığımız tüm fuarlarda da sorumluluk bölgemiz içerisinde olması nedeniyle DALYAN’ı da tanıtıyoruz. İngiltere pazarı dışında yarım pansiyon konaklama ile dikkat çeken Lübnan pazarı için de güzel bir destinasyon olacağının altını çizen BÜLBÜLOĞLU, Dalyan turizminin daha iyi yerlere gelmesi için GETOB olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.

Toplantıya Dalyan’dan katılan işletmeciler, Dalyan’ın iyi pazarlanamama sorunu var. Günlük turlarla binlerce kişi geliyor ama, konaklama yapan turist sayısı beklenildiği gibi değil, üstelik özel villalar yabancı sahipleri tarafından turizm sezonunda dönemsel olarak yine yabancı turistlere tatil amaçlı pazarlanıyor. Bu da hem vergi kaybına, hem de haksız rekabete neden oluyor dediler.

Toplantıda Söz alan İlhan AÇIKGÖZ; “Dalyan bölge olarak konaklama tesislerinde Oda kahvaltı ve yarım pansiyon satışı şeklini mutlaka korumalı. Her şey dahil siteme geçmemesi hem işletmeciler açısından hem de bölge esnafı açısından çok önemli bir avantaj. Bununla birlikte günübirlik turlarla gelen binlerce turistin öğlen yemeği ücreti dışında Dalyan’a maddi katkısı yok denecek kadar az. Ancak bölgeye bıraktığı çöpüyle, atığıyla ciddi kirliliğe neden olmaktalar. Yerel makamların bunu karşılayacak bütçelerinin olmadığını, Sürdürülebilir turizm için Dalyan Belediyesi girişlerde tur otobüslerinden bu gideri karşılayabilmek amacıyla belli ücretler alması gerekir diye düşünüyorum” dedi.

GETOB Yönetimi toplantıdan sonra kısa bir Dalyan gezisi ve ardından tekneyle Kanal turu yaparak Beldeden ayrıldılar.

6 Yanıt - “GETOB Yönetimi DALYAN’da işletmecilerle buluştu.”

 1. ismail dedi ki:

  GETOB yönetimini bu ziyaretinden dolayıkutluyorum

 2. ismail dedi ki:

  GETOB sarıgermeye de gitmeli

 3. ismail dedi ki:

  datca önemli destinasyon dünyanın ilk tıp üniversitesi orda datca da bu toplantı yapılmalı

 4. ismail dedi ki:

  turunc marmarise en yakın aile tatilleri için mukemmel GETOB bu yönde bir calışma yapmalı

 5. doğan dedi ki:

  Sadece Marmarisi temsil etmediğini gösteren GETOB Yönetimini kutluyorum.

 6. Gokce dedi ki:

  Getob yönetimini göstermiş oldukları özverili çalışmalardan dolayı kutluyorum.

Gelen Bağlantılar


Yorum Bırakın

TCMB Döviz Kurları

SATIŞ
ALIŞ
AUD
4.7604
4.7296
CAD
5.0508
5.0281
CHF
7.2794
7.2330
DKK
1.0397
1.0346
EUR
7.7350
7.7211
GBP
8.5900
8.5454
JPY
6.3944
6.3523
KWD
22.4000
22.1110
NOK
0.7264
0.7215
SAR
1.8276
1.8243
SEK
0.7432
0.7355
USD
6.8552
6.8428