Kategorisi | Güncel Yazılar, Haberler

THOMAS COOK ALMANYA’NIN “YOLA DEVAM ETME” ÇABALARI BAŞARISIZ OLDU

THOMAS COOK ALMANYA'NIN "YOLA DEVAM ETME" ÇABALARI BAŞARISIZ OLDU

Thomas Cook’un Almanya birimi Thomas Cook Touristik GmbH iflas yöneticileri şirketlerin bağımsız olarak yola devam edebilmesi için yürütülen görüşmelerden sonuç alınmadığı için 1 Aralık’ta faaliyete son verileceğini açıkladı…

Thomas Cook’un ana şirketinin iflasından sonra bünyesindeki markalarla yola bağımsız olarak devam etmek isteyen Almanya birimi bu amaçla yaptığı çalışmalardan sonuç alamadı.

Thomas Cook’un Almanya birimi Thomas Cook Touristik GmbH iflas masası yöneticileri 1 Aralık’ta bu yöndeki faaliyetleri sonlandırıp iflas işlemlerini tamamlayacaklarını açıkladı.

Thomas Cook Touristik GmbH’nın geçici iflas yöneticisi Fabio Algari, “Altı haftadan beri bir yatırımcı bulmak amacıyla çok yoğun  çalışma yürüttük. Ama Thomas Cook Touristik GmbH şirketinin tur operatörü bölümü için bir teklif yok” dedi.

Şirketin genel müdürü Stefanie Berk de, “Thomas Cook Almanya, kârlı bir tur operatörüdür. Ana şirketin iflas etmesinin kurbanı olduk. Çalışanlarımıza ve ortaklarımıza, bağlılıkları ve sadakatleri için teşekkür ediyorum” dedi

Öger ve Bucher hala umutlu

Bu arada Thomas Cook Almanya bünyesindeki Bucher, Öger, Sentido ve Smartline’ın hâlâ kurtulabilme  şansı olduğu belirtiliyor.

Öger Tours ve Bucher Reisen’ın geçici iflas yöneticisi Julia Kappel-Gnirs, “Bucher Reisen ve Öger Tours’a yatırımcılardan talep olduğunu, bu yönde görüşmelerin iyi gittiğini” söyledi.

İflas yöneticileri Neckermann ve Air Marin markaları ile e-ticaret platformu ‘Golden Gate’e alıcı çıkacağından umutlu olduklarını belirtiyor

İflas masası yöneticileri şirketlerin yola devam edebilmesinin sektör için olduğu gibi 2.100 çalışanın işsiz kalmaması için de gerekli olduğunu söylüyor. (Turizmgazetesi)

Yorum Bırakın

TCMB Döviz Kurları

Something is wrong