Kategorisi | Güncel Yazılar, Haberler

ANKARA TAMAM ŞİMDİKİ HEDEFİMİZ 5 BÜYÜK İL.

ANKARA TAMAM ŞİMDİKİ HEDEFİMİZ 5 BÜYÜK İL.

Kısa adı “GETOB” olan Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Yön. Kur.Başkanı Bülent Bülbüloğlu; 15 Nisan 2015 yılında Marmaris’te düzenlediği İç Pazar Turizm Şölenin bir uzantısı olarak ülkenin önde gelen Havayolu firmalarının kapılarını aşındırmaya devam ettiklerini ve yurdun dört bir köşesinden Dalaman havalimanına tarifeli uçak seferleri koymaları konusunda yoğun çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek bu konuda önemli gelişmeler kaydettiklerini söyledi.

Ankara ile Dalaman Havalimanı arasında başlatılan ve Haftada 7 gün kesintisiz sürdürülen direk tarifeli seferlerin rayına oturduğuna dikkat çeken GETOB yönetimi yeni hedeflerinin ülke genelindeki 5 büyük il olduğunu açıkladı.

Göreve başladıkları günden itibaren bölge turizminin geliştirilmesi için Havayolu firmaları ile çok sıcak temaslar kurduklarını aktaran GETOB Yön. Kur. Bşk. Bülent Bülbüloğlu; Turizmde iç pazara ayrı bir önem verdiklerini ifade ederek, tatillerini bölgemizde geçirmek üzere gelmek isteyen tüm misafirlerimizin havayolu seçeneğini kullanarak zahmetsizce ve kısa sürede bölgemize ulaşmalarını sağlayabilmeleri açısından Dalaman Havalimanına aktarmalı değil direk tarifeli uçak seferleri konulmasını temin edebilmek için Muğla Valiliğimizin destekleri ile bölgemizin önde gelen STK’larının katkılarıyla, THY başta olmak üzere ANADOLUJET, PEGASUS, SUNEXPRESS, ONUR AİR, ATLAS GLOBAL Ceo’ları ve yetkilileriyle defalarca görüşmeler yaptıklarını belirtti.

GETOB’un ısrarlı çabaları sonucunda AnadoluJet’in Ankara’dan Dalaman’a haftada üç seferle başlayan direk tarifeli seferlerin mükerrer defalar yapılan görüşmelerle haftanın yedi günü olarak sürdürülmeye başladığının altını çizdi.

Ankara tamam, şimdiki hedefimiz 5 büyük il.

Türkiye’nin birçok ilinden Ankara aktarmalı Dalaman seferlerinin yapıldığını belirten Bülbüloğlu asıl hedeflerinin Trabzon veya Samsun, Adana, Gaziantep, Eskişehir, Diyarbakır gibi büyük illerimizden Dalaman’a karşılıklı direk tarifeli seferler konulmasını sağlamak olduğunu bu yönünde mücadele verdiklerini söyledi.
Bölge uçuşlarının geliştirilmesi amacıyla ANADOLUJET ile çeşitli çalışmalar ve kampanyalar yaptıklarına da değinen Başkan Bülbüloğlu, son iki yıldır AnadoluJet’in ülke genelindeki birçok acente yetkilisine bölge tanıtımı ve gezileri yaptırarak kendilerini misafir ettiklerini vurguladı.

Geçen hafta içerisinde AnadoluJet’in Bölgesel Uçuşlar direktörü ve diğer yetkilileriyle birlikte Karadeniz bölgesinin Samsun, Trabzon, Ordu, Giresun bölge temsilcilerinin yer aldığı grubun bölgemizde misafir edildiğine dikkat çeken Bülent Bülbüloğlu, Bölge Turizmcileri olarak İç pazardan yeterli misafir ağırladığımız sürece, sektör olarak daha güçleneceğimiz muhakkaktır. Kendi vatandaşlarımızın da bölgemizin güzelliklerini görmek ve tatillerini bölgemizde geçirmek istemeleri en doğal haklarıdır. Bizler onları misafir etmekten mutlu olacağız dedi.
Bülbüloğlu; Bu durumun İç Pazar turizminin canlandıracağını ve bölge ekonomisine ve istihdamına pozitif yansımalarının olacağını sözlerine ekledi.

2 Yanıt - “ANKARA TAMAM ŞİMDİKİ HEDEFİMİZ 5 BÜYÜK İL.”

  1. sabit dedi ki:

    Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. 5 ilden yapılacak seferlerin başlamasını da merakla bekliyoruz. Tebrikler GETOB

  2. Oktay dedi ki:

    Kim katkı sağladıysa Teşekkür ederim. Kardenizden Dalamana direk uçuş konulmasını istiyoruz. Trabzon Samsun Rize Ordu hangisi uygunsa.

Gelen Bağlantılar


Yorum Bırakın

TCMB Döviz Kurları

SATIŞ
ALIŞ
AUD
3.8658
3.8408
CAD
4.0251
4.0070
CHF
5.4149
5.3804
DKK
0.8166
0.8126
EUR
6.0865
6.0755
GBP
6.7858
6.7506
JPY
4.7495
4.7182
KWD
17.7730
17.5430
NOK
0.6265
0.6223
SAR
1.4344
1.4318
SEK
0.5939
0.5878
USD
5.3807
5.3710