Kategorisi | Güncel Yazılar, Yazarlar

BAKAN AVCI GETOB BAŞKANLIK KOLTUĞUNDA

Ö.Cahit SARIBEY / Üyelerinin hak ve menfaatlerini korumanın yanı sıra, turistik gelişim yaratmak yolu ile bölgenin ve ülke turizminin gelişmesine katkıda bulunmak misyonuyla yola çıkan GETOB; Sektörünün ve bölgenin önde gelen bir “STK” Sivil Toplum Kuruluşu olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Mesleki anlamda ihtiyaç duyulan çeşitli konularda açtığı kurslar ve düzenlediği bilgilendirme toplantılarıyla adından sıkça söz ettiren GETOB bu kez Yönetim Kurulu Toplantısını üst düzey katılımcılarla birlikte yaptı.

YÖNETİM KURULU TOPLANTISI BÖYLE OLUR.
Tüzüğü gereği her ay en az bir kez Yönetim Kurulu Toplantısı yapmak durumunda olan GETOB, Nisan ayı Yönetim Kurulu Toplantısında 1 Bakan, 1 Müsteşar Yardımcısı, 2 Genel Müdür, 2 milletvekili, Bakan danışmanları ve Muğla İl Valisini aynı masa etrafında toplamayı başaran GETOB, Yönetim Kurulu Toplantısı dediğin böyle olur dercesine sektöründe örnek çalışmalara imza atmaya devam edeceğinin sinyallerini de vermiş oldu.

BAKAN AVCI GETOB BAŞKANLIK KOLTUĞUNDA.
GETOB Yöneticileri, “Turizmde Sektör Toplantısı” için Marmaris’e gelen Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Nabi AVCI’ya Yönetim Kurulu Toplantısına başkanlık etmeyi teklif etti. Teklifi olumlu karşılayan Bakan AVCI, beraberindeki Müsteşar Yardımcısı, Tanıtma Genel Müdürü, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü ve danışmanları ile kendisine eşlik eden Muğla Valisi ve Muğla Milletvekilleriyle birlikte toplantıya katılarak GETOB Yönetim Kurulu Toplantısını yöneten Kültür ve Turizm Bakanı Nabi AVCI, GETOB Yönetim Kurulunca hazırlanan gündem maddelerini ele aldı.

GETOB Yöneticilerince kendisine iletilen Dalaman Havalimanına, Yurtiçinden Trabzon, Gaziantep, Adana, Diyarbakır, Van gibi illerin yanı sıra; İngiltere’den de tarifeli Uçak seferleri konulması, Konaklama İşletmelerinin tükettiği Elektrik, Su, Atık su, Katı atık ve Emlak vergilerinde indirimli tarife uygulanması, İhracatçı sayılanlara uygulanan KDV, ÖTV gibi vergilerden turizmcilerin de yararlanabilmesi,  ciddi darboğaza giren turizm sektörü temsilcilerinin kullandığı kredilerin ve ödemede güçlükler yaşanan vergi, prim borçlarının ertelenmesi hususlarında notlarını aldığını ve çözümü hususunda ilgililerle görüşeceğini ifade etti.

Karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulan toplantıda, Muğla Valisi Sayın Amir Çiçek ile Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’ün GETOB’un taleplerini destekleyen tavırları dikkatlerden kaçmadı. Oldukça samimi havada geçen GETOB Yönetim Kurulu Toplantısı sonrasında Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce organize edilen Sektör temsilcilerinin hazır bulunduğu “Turizmde Sektör Toplantısına geçildi.

BAKANA TEŞEKKÜR, GETOB’A TEBRİK.
Geçmiş yıllarda da Yönetim Kurulu Toplantısında dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul GÜNAY’ı konuk eden GETOB Yönetiminin bu başarısını takdir etmemek mümkün değil. Konuyla ilgili görüşlerini ifade eden bölge Turizmcileri “Sayın Bakan’a Teşekkürlerini gönderirken, Tebrikler de GETOB Yönetimine gelsin” demekten geri kalmadılar.

Yorum Bırakın

TCMB Döviz Kurları

SATIŞ
ALIŞ
AUD
3.6666
3.6429
CAD
3.7739
3.7569
CHF
4.9101
4.8788
DKK
0.7652
0.7615
EUR
5.6920
5.6817
GBP
6.4975
6.4638
JPY
4.4293
4.4002
KWD
16.1560
15.9470
NOK
0.5999
0.5959
SAR
1.2946
1.2923
SEK
0.5560
0.5503
USD
4.8551
4.8464